Die Silwerskermfees-toekennings word op 27 Augustus 2016 in die Bay-hotel in Kampsbaai uitgedeel. Hier is die benoemings vir 2016:
Silwerskermfees 2016: ’n Fees van rolprente
KORTFILMS
BESTE KORTFILM
1 HUM
2 OOM
3 VLEES VAN MY VLEES
BESTE REGISSEUR: KORTFILM
1 MATTHYS BOSHOFF – VLEES VAN MY VLEES
2 PJ KOTZE – OOM
3 WILLEM GROBLER – HUM
BESTE AKTEUR: KORTFILM
1 ALBERT PRETORIUS – KOLSKOOT
2 CAREL NEL – HUM
3 JAMES ALEXANDER – VLEES VAN MY VLEES
BESTE AKTRISE: KORTFILM
1 ANTOINETTE KELLERMANN – PLANKEKOORS
2 ERICA WESSELS – VLEES VAN MY VLEES
3 MARGA VAN ROOY – ONTHOU
BESTE DRAAIBOEK: KORTFILM
1 MATTHYS BOSHOFF – VLEES VAN MY VLEES
2 PJ KOTZE – OOM
3 WILLEM GROBLER – HUM
BESTE REDIGERING: KORTFILM
1 JEAN KLEYNHANS & PJ KOTZE – OOM
2 LEON VISSER – HUM
3 SW THERON – MERK. SNY. STOOR
4 WARWICK ALLAN – VLEES VAN MY VLEES
SPEELFILMS
BESTE SPEELFILM
1 DIS KOUE KOS, SKAT
2 JOHNNY IS NIE DOOD NIE
3 NOEM MY SKOLLIE
4 SY KLINK SOOS LENTE
5 TESS
BESTE REGISSEUR: SPEELFILM
1 Christiaan Olwagen – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
2 Corné van Rooyen – SY KLINK SOOS LENTE
3 Daryne Joshua – NOEM MY SKOLLIE
4 Etienne Fourie – DIS KOUE KOS, SKAT
5 Meg Rickards – TESS
BESTE AKTEUR: SPEELFILM
1 Albert Pretorius – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
2 Brendon Daniels – TESS
3 Dann-Jaques Mouton – NOEM MY SKOLLIE
4 Deon Lotz – DIS KOUE KOS, SKAT
5 Stiaan Smith – SY KLINK SOOS LENTE
BESTE AKTRISE: SPEELFILM
1 Amalia Uys – SY KLINK SOOS LENTE
2 Anna-Mart van der Merwe – DIS KOUE KOS, SKAT
3 Christia Visser – TESS
4 Rolanda Marais – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
5 Tarryn Wyngaard – NOEM MY SKOLLIE
Die wenners van die toekennings vir beste manlike byspeler: speelfilm en beste vroulike byspeler: speelfilm sal op die toekenningsaand bekend gemaak word.
BESTE DRAAIBOEK: SPEELFILM
1 Christiaan Olwagen – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
2 Etienne Fourie & Marita van der Vyver – DIS KOUE KOS, SKAT
3 John W. Fredericks – NOEM MY SKOLLIE
4 Stiaan Smith – SY KLINK SOOS LENTE
5 Tracey Farren – TESS
BESTE OORSPRONKLIKE MUSIEK: SPEELFILM
1 Charl-Johan Lingenvelder – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
2 Christopher Tin – TESS
3 Dawie de Jager – SY KLINK SOOS LENTE
4 Kyle Shepherd – NOEM MY SKOLLIE
5 Schalk Joubert – DIS KOUE KOS, SKAT
BESTE KINEMATOGRAAF: SPEELFILM
1 Adam Bentel – SY KLINK SOOS LENTE
2 Bert Haitsma – TESS
3 Chris Vermaak – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
4 William Collinson – DIS KOUE KOS, SKAT
5 Zenn Van Zyl – NOEM MY SKOLLIE
BESTE REDIGERING: SPEELFILM
1 C.A. van Aswegen – SY KLINK SOOS LENTE
2 Johan Prinsloo – DIS KOUE KOS, SKAT
3 Linda Man – TESS
4 Ronelle Loots – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
BESTE PRODUKSIE-ONTWERP: SPEELFILM
1 Birrie Le-Roux – JOHNNY IS NIE DOOD NIE
2 Luarnae Roos – DIS KOUE KOS, SKAT
3 Tracey Collis – TESS
4 Waldemar Coetsee – SY KLINK SOOS LENTE
5 Warren Gray – NOEM MY SKOLLIE
BESTE DOKUMENTÊR
1 ALISON
2 DORPSTAD: UNWRAPPING A COOL CAPITAL
3 NOBODY'S DIED LAUGHING
Bly hier op hoogte en gesels saam op Facebook, Twitter en Instagram deur die hutsmerk #Silwerskermfees2016 te gebruik.